Certifikáty kávy Marley Coffee

Marley Coffee, BIO certifikovaná gourmet káva pocházející z fair trade plantáží Etiopie, Sumatry, Jamajky a Peru. Marley Coffee, společnost založená synem Boba Marleyho Rohanem je známa nejen pro lahodnou chuť, ale také pro své ocenění a získané certifikace:

Bio 100% Arabica – Káva označená tímto logem představuje bio certifikovanou gourmet kávu, která pochází z plantáží Jamajky, Etiopie, Sumatry a Peru, které se vyznačují udržitelným způsobem pěstování. Fair trade přístupem a řemeslným pražením kávy.

EU Organic Farming – Logo označující ekologické hospodářství, resp. bio produkty pocházející z ekologického hospodářství.

ITAL – Označení potravy vhodné pro rastafariány. Označení ITAL je odvozené od slova „vital“ a představuje stravu zvyšující životní energii. Taková strava má být čistě přírodní, nezatížená aditivy, hnojivy a konzervanty. Tyto nepůvodní složky běžných potravin naopak životní sílu a vitalitu snižují.

The Kicks For Cause – Iniciativa podporující děti z rodin pěstitelů kávy. Její zásluhou v rámci globálního hnutí jsou stavěna dětská hřiště a školy, určené pro vzdělávání, pohybový a hudební rozvoj dětí tak, aby nemusely veškerý svůj čas trávit na plantážích kávy.

Organic Soil Association – Britská nezisková společnost propagující zdravé a dlouhodobě udržitelné potraviny, jejich produkci a využití půdy. Jejím posláním je podporovat biodiverzitu a ekologické zemědělství s minimálním dopadem na změny klimatu. Dále zajistit bio, sezónní, čerstvé, fair trade potraviny jako standard nikoli luxus. A především podporovat farmáře, kteří se rozhodnou jít cestou produkce bio potravin.

1Love – Nezisková rodinná nadace založená rodinou Marleyů na podporu projektů, které napomáhají zodpovědnému způsobu života a dlouhodobé udržitelnosti. Rovněž podporuje láskyplné chování a citlivý životní přístup pro lepší svět.

Gourmet kávové kapsle Caffesso

100% kompatibilní do kávovaru Nespresso, Delonghi, Krups.